Самоаналіз уроку української мови,
проведеного Коваль Тетяною Михайлівною
13.12.13. в 5класі ЗОШ № 55
Керівник від бази практики – Лотарева Тетяна Юріївна
Тема уроку: Позначення звуків на письмі. Алфавіт. Співвідношення звуків і букв.
Соціокультурна тема: Видатні українці.
Відповідно до календарно-тематичного планування на вивчення теми «Фонетика.Орфоепія.Графіка.Орфографія» відводиться 11 годин. Проведений урок – перший у системі уроків.На наступних уроках робота буде спрямовуватися: на вивчення приголосних; на правило вживання букви ь;на позначення звуків на письмі;на співвідношення голосних і приголосних звуків;вживання апострофа.
Метою проведеного уроку було поглибити знання учнів про український алфавіт,сформувати розуміння важливості алфавіту для впорядкування різних матеріалів,вчити розрізняти співвідношення звуків і букв,пояснювати звукове значення букв я, ю, є, ї та щ, удосконалювати навички записуватм слова у фонетичній транскрипції;розвивати творчі здібності учнів,логічність,аналітичність, комунікативність, активність;виховувати патриотизм.
Вибір типу і структури уроку зумовлено завданнями, що вирішувалися на уроці.
При плануванні та проведенні уроку я дотримувалася загально дидактичних вимог. Для досягнення мети я використовувала такі методи і прийоми навчання як: фронтальне опитування, робота з текстом, уривки інтерактивного уроку,пояснення вчителя, спостереження мовного явища
«Чому так?», робота з підручником, коментована вправа, диференційовані завдання «Закінчить речення»
Організаційний момент уроку націлений на підготовку учнів до продуктивної роботи.
Актуалізація опорних знань сприяє усвідомленню, поглибленню, систематизації та закріпленню навчального матеріалу; робота націлена як на одного учня, так і на весь клас.
На мотиваційному етапі уроку використовувалась інтелектуальна розминка.
При вивченні нової теми використовувалося: фронтальне опитування робота з підручником, таблиці, проводилося спостереження мовного явища( співвідношення букв і звуків).робота з правами у підручнику на засвоєння нової теми.Виконання вправ мотивувало самостійну роботу тим, що свідомих та ефективних результатів вони можуть досягти лише постійно практикуючи свої навички та вміння. Кожна з вправ вмотивована і має логічний порядок.
На етапі закріплення використовувалася робота у групах та розвиток мовлення.
На підсумковому етапі- диференційовані завдання «Закінчить речення».
Завдання використані на уроці допомогли учням навчитися використовувати теоретичні знання, здобуті на попередніх уроках, на практиці.
Мета уроку досягнена.
четвер, 9 січня 2014 р.
середа, 8 січня 2014 р.
«Узгоджено»
________________/___________
Підпис ПІП
Коваль Тетяни Михайлівни
студентка групи У
5
Севастопольського
міського
гуманітарного
університету
Керівник від бази
практики:
Лотарева
Т. Ю.
Керівник від
кафедри:
Макаренко Л.В.
КОНСПЕКТ
УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Урок проведено 4 грудня 2013 року в 5
класі ЗОШ № 55
Тема уроку: Загадка як вид усної народної творчості
Мета:
·
ознайомити учнів з поняттям загадка, особливостями її будови, роллю
метафори в загадках;
·
розвивати образне мислення, пам’ять,
уяву школярів;
·
виховувати допитливість,інтерес до
народних казок.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Наочність: картки з текстом, малюнки,таблиці, мультемедійна
дошка.
Підручник: Авраменко О. М.Українська
література. 5 клас: Підручник для загальноосвітніх навч. закл./О. М. Авраменко –
К.: Грамота, 2013.-288 с.
Основні методи і прийоми: «Обміняйтесь компліментами»,
фронтальне опитування , робота з текстом,
словниковий диктант, пояснення вчителя, гра « Чарівна скринька». робота
з підручником, робота у групах, «Мікрофон»
СТРУКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА СХЕМА
УРОКУ
I. Організаційний момент(1 хв)
II. Установчо-мотиваційний
етап(1 хв)
«Обміняйтесь
компліментами»
ІІІ. Актуалізація опорних знань(1 хв)
Загадка- ребус
IV.
Повідомлення теми, мети й завдань уроку (1 хв)
Слово вчителя
V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
(23хв)
Слово вчителя
Гра "Чарівна скринька»
Робота з підручником
фронтальне опитування
Класифікації загадок
Ігрова хвилинка
Робота з загадками
Вправа «Відгадай загадку».
VI. Закріплення здобутих знань (14 хв)
Робота у групах: «Перебудова прислів’я в загадку»
V. Підсумок уроку (2 хв)
«Мікрофон»
VI. Самооцінювання учнів ( 1 хв.)
VIІ.
Домашнє завдання (1 хв)
ХІД УРОКУ:
ДОДАТОК
А
Зразок учнівського зошита
Четверте грудня
Класна робота
Тема. Загадка як вид усної народної творчості
Загадка –
невеликий твір, в якому в прихованій формі описується задуманий предмет, котрий
слід відгадати.
Загадка
власне загадка( текст) запитання відповідь
Основні особливості загадки
-прихований зміст;
-вираження громадськогой побутового досвіду людей;
-стислість і влучність вислову;
-яскравість і поетичність.
Метафора – це перенесення рис одного предмета на інший
на основі подібності.
Види загадок
-про людей
- про тварин.
- про рослини
- про природу
ДОДАТОК
Б
Зразок
оформлення дошки
Четверте грудня
Класна робота
Тема. Загадка як вид усної народної творчості
’’
|
1 команда
|
2 команда
|
Наймиліше у світі — сон (приказка)
Що у світі наймиліше? (загадка)
ДОДАТОК В
Епіграф
- Андрійку, біжи сюди, я тобі загадку
загадаю!-
гукає дід.
-...Біжать коні твороні, на них узди порвані.
Одгадаю і так, і сяк - не виходить.
-
Ні. Так
не вгадаєш, глянь краще вгору. Ну і що ти побачив там?
-
Хмари, а
більш нічого.
-
Подивись
краще, може, то й не хмари.
.
С.
Васильченко
ДОДАТОК Г
Таблиця
1.
Загадки
|
Відгадки
|
Прислів'я
|
1.
|
1. Праця.
|
1. Праця людей
годує.
|
2.
|
2. Увага.
|
2. Увага старша
від розуму.
|
3.
|
3. Думка.
|
3. Найшвидша у
світі думка.
|
Таблиця
2.
Прислів'я
|
Загадки
|
Відгадки
|
1. Наймиліше у
світі – сон.
|
1. Сон.
|
|
2. Правда у
вогні не горить, у воді не тоне.
|
2. Правда
|
|
3. Сором пече
без вогню.
|
3. Сором.
|
ДОДАТОК
Ґ
Оцінювання учнів на уроці
Гра
« чарівна скринька»
( 3б.)
|
Групова гра
( 3б.)
|
Перебудова приказки
( 3б)
|
Активність на уроці
(0- 3б)
|
Підписатися на:
Дописи (Atom)